Az informatika világában rengeteg különleges tényre bukkanhatunk!
Vajon ki volt az első számítógépes vírus atyja?
Mennyibe kerül a világ legdrágább notebook-tokja?
Milyen néven regisztrálták az első internetes domaint?
- Havonta nagyjából 6000 új számítógépes vírus lát napvilágot. Az első 1983. november 10-én “született meg”, Elk Cloner néven. A „vírus” titulust jellegéből kapta, hiszen a Rich Skrenta által készített program floppy lemezeken keresztül költözött egyik gépről, a másikra.
- Az első számítógéphez használt egeret 1964-ben készítette el Doug Engelbart, mégpedig fából. Az akkori egér messze volt a mai több gombos, sok-sok dpi-s gamer egerektől, hiszen ez csak vertikálisan, vagy horizontálisan tudott mozogni és összesen egy „nagy piros” gomb volt rajta.
- Az átlagos ember egy perc alatt hússzor pislog. Kivétel, ha egy gép kijelzője előtt ül, hiszen akkor csak 7-szer. Aranyos kiscicás videóknál az átlagos pislogási szám 0 és 1 között konvergál.
- Az első elektro-mechanikus számítógépet 1939-ben fejlesztették ki. Ez sokkal inkább felel meg egy számológépnek, a mai ismert gépek őse csak a 60-as évek környékén készül el.
- Hat weboldalból, legalább ötnek van köze felnőtt tartalomhoz.
- Havonta nagyjából 1 millió új internetes domaint regisztrálnak. Az elsőt 1985-ben regisztrálták és a symbolics.com -on látható is ennek az „emléktáblája”.
- 2.2 milliárd felhasználójával, ha a Facebookot országgá nyilvánítanánk, alig lenne kisebb, mint a dobogó első és második helyezettje, együttvéve. Kínában 1.390 milliárd, míg Indiában 1.320 milliárd ember él, így ezek együttes értékétől alig 500 millió emberrel van lemaradva a weboldal.
- Az első merevlemez, ami 1979-ben készült el, 5 Megabyte adat tárolására volt képes. Manapság az 1024 Gigabyte már alap követelmény egy átlag notebookban.
- Az IBM előállított egy chipet, amin 30 milliárd tranzisztor van. Ezt nagyjából akkora területre szűkítve, mint egy átlag mutatóujj hegye.
- Az online vírusok 20%-a szervezetbűnözésből származik. A cyber-bűnözés egyre nagyobb teret nyer manapság, ezért egyre nagyobb a figyelem felé a nemzetközi jogrendszerben és a büntetőjogban is.
- A világ legdrágább notebook-tokját szám szerint 8800 válogatott, csiszolt gyémánt díszíti, valamint a tok szájánál lévő szibériai tigrisszőrme. Az ára 2 milliárd 401 millió forint. Hagyjuk, hogy megemészd. (A datatrans.hu oldalán találhatsz ettől jelentősen olcsóbbat is.)
- Az első IBM PC készítőit a „Piszkos tizenkettőként” is szokták emlegetni. Igen, egy tizenkét fős brigád munkájának köszönhetjük (többek közt) a személyi számítógépek forradalmát.