Miért merülhet gyorsan a telefonod, és mit tudsz ellene tenni?
Gondolom már te is voltál olyan helyzetben, hogy a telefonod akkumulátora a végét járta és a közelben nem volt töltésre alkalmas eszköz. Többségében néhány alkalmazás okozzhatja, és ebben segítünk most neked megoldást találni.
Ha a telefonod rohamos merülésnek indul, akkor érdemes kikapcsolni azokat az alkalmazásokat és eszközöket amelyek köztudottan sokat vesznek el a telefon energiájából, ezek az alkalmazások akár a háttérben is futhatnak és ezért nem vesszük őket észre. (például: a GPS helymeghatározása, a Bluetooth-t, és persze a mobilnet- és Wifi-kapcsolat)
A szakemberek megállapították, hogy az akkumulátort legjobban lemerítő alkalmazások közé tartozik a Messenger, a Facebook, a YouTube, a Skype, és a GPS-t használó Google Maps is.
Erre problémára van egy megoldás, ami pedig a különböző akkumulátor-kímélő applikáció, melyek nagyrésze ingyen letölthető mind IOS, mind Android telefonokra. Ezek az alkalmazások folyamatosan figyelik a telefonod és jelzik amikor belépsz az utolsó pár százalékba, és amennyiben be is állítod akkor maguktól kikapcsolják a háttérben azokat az alkalmazásokat amik merítik a telefon akkumulátorát, és mellette pedig úgy optimalizálja a készüléket, hogy a legkevesebbet fogyasszon az energiájából.
A legismertebb alkalmazások a Battery Doctor, és a csak Androidos Battery Saver, ezek a teljesen ingyenes alkalmazások, melletük viszont van még a Androidos DU Battery Saver & Widgets, aminek a Pro verziója fizetős.
Ha ezek ellenére a telefonod még mindig az elvártnál gyorsabban merül akkor érdemes kideríteni az okát és erre a problémára megoldást találni. Ilyenkor előfordulhat hardver- és szoftver probléma is, az előbbi esetében az akkumulátor már elöregedhetett és ezért nem működik úgy mint az elvárt, ilyenkor érdemes új akkumulátort venni. Az utóbbit pedig okozhatja az alkalmazások túlzott elszaporodása, erre a megoldás a fent említett akkumulátor-kímélő applikációk.
Ezeken kívül pedig akár okozhatja a gyors merülést meghibásodás is, mint például a töltőfejnek a meghibásodása vagy kevésbé jellemző esetben az alaplapban lévő töltésvezérlő áramköre is meghibásodhat. Ilyenkor érdemes szakemberhez fordulni, kivizsgáltatni szervizben és megszüntetni a hibát.
A megoldások közé tartoznak a mára már elterjedt hordozható akkumulátorok (másnéven powerbank-ek). Ezek az eszközök arra az esetre szolgálnak, ha sürgősen fel kell tölteni a telefont. A hordozható akkumulátorok már többféle méretben is elérhetőek, és csak a táskádból kell elővenned és össze kell a telefonoddal kapcsolni egy kábel segítségével. Egyetlen hátránya az, hogy előkészületet igényel, mivel maguktól nem töltenek fel ezek az akkumulátorok sem.
Vannak olyan alternatív megoldások is, amik hasonlóak az eddigiekhez, mint például a napelemes töltők, amik a nap segítségével tudják tölteni a telefonodat. Ezek a hasznos eszközök nagyon jól működnek akár kirándulás, túrázás közben a hátizsákra csatolva, viszont a sima powerbank-hez képes az ára kicsit drágább.
A másik egyszerű megoldás a saját mozgási energiádnak a használata, ez az eszköz egy kézi tekerős töltő, amit hasonlóképpen kell tekerned, mint a ceruzahegyezőket, hogy az USB-portba csatlakoztatott telefont energiával lássa el.
Az utolsó megoldás pedig amikor már tényleg nincs más választási lehetőség az a repülő üzemmód, ilyenkor a telefon leállítja a Bluetooth-t, a Wifi-t és mellette pedig a telefonálási lehetőséget is. Ennek alkalmazásával nagyon sok energiát takarít meg a telefon. Viszont ezzel vigyázni kell mert repülő üzemmódban nincs lehetőséged segítséget hívni.