A világ első nyomdagépe!

Az első nyomdagép, noha modern kori eszköz volt, mély gyökerekkel rendelkezik.

Egy kutatócsoport a londoni Science Museum támogatásával rekonstruálta és működésre bírta Charles Babbage, a 19. századi brit matematikus terveit. 1991-ben sikerült nekik egy differenciálógépet létrehozni, és kilenc évvel később bebizonyították, hogy Babbage egy működő nyomdagépet is tervezett.

Azonban a projekt a maga idejében nem valósult meg. Babbage, a híres matematikus, bár rendelkezett támogatással és finanszírozással, nem volt képes ambiciózus elképzelését végigvinni. Feltehetően lobbanékony természetével és maximalizmusával küzdött, és nem tudta befejezni nagyszerű munkáját.

Az amerikai óriás IBM később örökölte Babbage örökségét, és a 20. század elején kezdett „számítógépeket” gyártani. Fontos megjegyezni, hogy ebben az időszakban a számítógép fogalma még nem érintette az asztali számítógépeket, laptopokat vagy tableteket!
Az IBM tett lépéseket ezen az úton a műszaki fejlődés felé.
Az első lézernyomtatót az IBM fejlesztette ki 1975-ben, alapját a Xerox mérnökei által kifejlesztett EARS technológia adta. Azonban mérete miatt nem volt még alkalmas otthoni használatra. Csak 1984-ben sikerült a Hewlett-Packardnak kisebbre szabnia a készüléket.
A mátrixnyomtatók már 1964-ben debütáltak a japán Seikosha cég által. Az év alkalmából a tokiói olimpia időmérő adatait nyomtatták ki egy praktikus eszközzel, ami a leányvállalat, az Epson megalapításához vezetett.
Az Epson ma is vezető szerepet tölt be a mátrixnyomtatók terén. Ugyanakkor a technológia napjainkban hanyatlóban van.
A tintasugaras nyomtatás vált népszerűvé a 70-es években a rossz minőségű pontmátrix nyomtatás miatt. Ennek elterjedéséhez az árcsökkentés járult hozzá, és az áttörést a 1000 dollár alatti árcédula jelentette.

További szolgáltatásaink

Internet

Webmail

IP telefon

Legutóbbi bejegyzések

Friss hírek

Datatrans rajzpályázat

„Álom Vakáció” rajzpályázat A „DATATRANS Internet” Kft. felhívja a figyelmet az “Álomvakáció, rajzolj és nyerj” rajzpályázatra.

Részletek